UK X FACTOR 2011 BİRİNCİSİ: LITTLE MIX!


      JLS, Leona Lewis, Alexandra Burke, Olly Murs ve nicesi... Hepsi bu yarışma sayesinde büyük yıldız oldu. İngiltere'nin yatıp kalktığı meşhur X-Factor yarışmasının finalleri bu hafta sonu gerçekleşti. Cumartesi günü yapılan finallerde son üçe kalan Marcus Collins, Little Mix ve Amelia Lily yarıştı. Yarışmadan Amelia Lily elenerek 3. oldu ve bu geceki büyük mücadele Marcus Collins ve 4 kızdan kurulu Little Mix arasında geçti. Westlife ve Coldplay'in konuk sanatçı olarak katıldığı gecede Marcus Miller "(Your Love Keeps Lifting Me) Higher and Higher" (Jackie Wilson), "Last Christmas" (Wham) ve "Cannonball" (Damien Rice) adlı parçaları seslendirdi, Little Mix ise "Don't Let Go (Love)"(En Vogue), "Silent Night" (Bon Jovi) ve yine "Cannonball" adlı parçalarla yarıştı. Gecenin sonunda ipi göğüsleyen isim Little Mix oldu.

     Orjinali 2002 yılında İrlandalı şarkıcı Damien Rice tarafından seslendirilen "Cannonball" birinci olacak ismin debut single'ı olacağı için yarışmada her iki finalist tarafından da yorumlandı. Daha önce yapılan açıklamalarda X Factor 2011 birincisinin, Gary Barlow imzalı bir single çıkaracağı söylenmişti. Ancak o parça sanırız albüme saklandı. Little Mix'in yorumladığı parçanın stüdyo kaydı hiç vakit kaybetmeden 14 Aralık'ta çıkacak ve büyük ihtimalle de 18 Aralık gecesi açıklanacak yeni İngiltere listelerinde bir numarada olacak. Christmas haftasında zirvede olup olamayacaklarını ise 25 Aralıkta öğrenebileceğiz.


     Peki kim Little Mix? Jesy Nelson (20), Leigh-Anne Pinnock (19), Perrie Edwards (18) ve Jade Thirlwall (18) adlı dört genç kızdan kurulu grup Essex'den. Yarışmaya Rhythmix adıyla başlayan grup, bu isimde başka bir topluluğun olması nedeniyle adlarını "Little Mix" olarak değiştirdiler ve bu yarışmada birinci olmayı başaran ilk kızlar grubu olarak "X Factor" tarihine geçtiler.

     Yeni bir Spice Girls vakasına hazır olun!

     İşte sonuçların açıklandığı an:


,
Resmi ilk single'ları olacak "Cannonball"u yarışma sonunda tekrar seslendirdiler:Yarışmadan eski Little Mix performansları:Yarışmanın 2.'si Marcus Miller'in final gecesi performanslarından:|

0 yorum:

Yorum Gönder